Geri

Website Nedir?

Website Nedir?

Tüm dünyada teknolojinin hızla senkronize olmasıyla internet kavramı da hayatımızda yerini almıştır. Web sitesi ise ilk olarak 1991 yılında Tim Berners-lee tarafından yayınlanmıştır. Teknoloji çağında atılan en önemli adım olan web sitesi o günden bu güne tasarımı kurulumu sunumu evrim geçirmiş olsa da HTML ve CSS ‘nin göstermiyordunuz gelişim web siteleri konusunda devrim yaratmıştır.

 

Günlük hayatta birçok kez duyduğumuz web sitesi’ bin Türkçe karşılığı internet sitesidir. Gelişen teknoloji ile yaygınlaşan bilgisayar ve sosyal ağlar aslında hepimizi bu terimlere itmekte. Her ne kadar internet ve bilgisayar önlene sistemler hayatımızda büyük bir yer kaplasa da bu tarz terimlerin anlamlarından uzak kalabiliyoruz. Web sitesinin oluşumunu gerçekte anlamak zor olsa da ihtiyaç duyan herkes kendi web sitesinin oluşturulabilirliğini merak ediyor. Web sitesini hikaye, resim video kombinasyonları oluşturmaktadır. Yani web te yayınlamak istenilen tüm bileğilerin bir adreste toplanmasıdır. HTML web sunucularının ilgili bileğileri okuyabilmek ya da görüntüleyebilmek amaçlı ile kullanılan bir dildir.

 

İnternet kullanımının bu hızlı yükselişi ile bu alanda bir sektör oluşumuna yol açmıştır. Birçok site kurucu firma erişebilirliğini üst düzeyde tutarak kişilerin kendi web sitelerini kurmalarına olanak sağlıyor. Kurulan web siteleri düşünce paylaşımı ürün satışı, gibi çok fazla alana olanak sağlamakta. Ayrıca daha kişisel özgeçmiş ya da kişi başarılarına yönelik oluşturulan sayfalar da olabiliyor. Bu tamamen kariyer odaklı birçok kişi tarafından kullanılmakta.

 

İnternet kullanan herkesin kendi web sitesini oluşturabildiğini biliyor muydunuz? Tabi HTML gibi bilgisayar dillerine hakimiyetiniz yoksa da bunu yapabilmenizin diğer bir yolu web site oluşturucu bir araç kullanmaktan geçiyor. Kendi web sitenizi oluşturmak istediğinizde web sitelerinin üç bölüme ayrıldığını bilmenizde fayda var.

 

Statik Siteler

 

Uyum sağlama özelliği olmayan sabit ögelere sahip olması nedeniyle kurulabilen en basit web site türüdür.

 

Dinamik Site

 

Kullanıcı ve koşullara göre uyum içimdedir. Bu demek oluyor ki sayfaya erişim sağlandığında ne zaman ve kimin eriştiğini hatta daha fazla bilgiyi barındırabilir.

 

Karmaşık Siteler

 

Kullanıcı ile web sitesi arasında ki iletişimi en üst düzeyde tutmak adına bu uygulama kombinasyonunu kullanır.

CA Ajans
CA Ajans
https://caajans.com