Geri

Sosyal Medya Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Son yıllarda günden güne önemi artan sosyal medya hesap yönetimi artık birçok şirket veya marka tarafından göz ardı edilemeyecek duruma gelmiştir. Tasarladığınız veya sattığınız bir ürünün kalitesinin yanında şirketinizi ne kadar iyi tanıttığınız, ürününüzü nasıl lanse ettiğiniz, müşteri kitlenizi ne kadar kendinize çekebildiğiniz de dikkat edilmesi gereken noktalar olmuştur. Bu ve buna benzer noktalara genel bir bakış ve çalışmanıza gelirinizi arttırmanıza yardım edecek olan sosyal medya yönetimini ne kadar iyi biliyoruz?

 

Sosyal medya yönetmenin önemli noktaları ve bu noktalar üzerinde dikkat edilmesi yerler aşağıda belirtilmiştir.

Hedef Kitlenizde Algıyı Kontrol Etmek

Müşteri kitlenize sunduğunuz ürünlerin, markanızın, internet sitenizin veya sosyal medya hesaplarınızın internet üzerinde bir arama yaptıktan sonra ilk sıralarda çıkması için anahtar kelimeleri seçmek, en çok aranan kelimeleri listelemek ve uygun olanlarını ürün tanıtımınız esnasında kullanmanız markanız için önemli bir stratejidir. Uygun kelime seçimi yaptıktan sonra teşvik edici, dikkat çekici içerek ve fotoğraf paylaşımı yapmanız yararınıza olacaktır.

Müşteri Yorum ve Dönütlerinin Önemi

İnternet sitenizi veya farklı sosyal medya hesaplarınız açtıktan sonra içerikleri de paylaştık, peki sırada ne var? Şimdi paylaştığınız ürünlere veya satışını yaptığınız ürünler hakkında gelen yorumlara göre gelecekteki planlamanızı doğru bir şekilde yapmak var. Müşteri kitlenizden gelen dönütlere doğru analizleri yaptıktan sonra yaptığınız hataları veya yanlışları düzeltebilir ya da gelecekteki hatalarınızdan erkenden kurtulabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin sanal dünyada, yani sosyal medyada yerini gelen yorum ve dönütler tutmaktadır. Müşterilerinizin yorumlarını, dönütlerini ve isteklerini uygun bir şekilde değerlendirip onlara da uygun dönütler ve bilgilendirme yapmak müşteri güvenini kazanmak için oldukça önemlidir.

Reklam Stratejisi Belirleme

Reklamlarınızın sıklığını, kalitesini, müşterinin dikkatini çekme gücünü belirlemek sizi öne geçiren adımlardan biridir. Sıklığı arttırmak bazen müşteri kitlesinde sıkılma ve bunalma gibi problemleri karşınıza çıkarsa da reklamların az sayıda olması da sizi rakipleriniz arasında geriye düşmenize sebep olabilir. Doğru ve kısa bir anlatım ile dikkat çekici bir içerikte olması önemlidir.

Ekstra Öne Çıkaracak Adımlar​​​​​​​

​​​​​​​Yukarda belirtilen ana unsurlar dışında uygun etiket kelimeleri, müşteri kitlenizin sosyal medya hesaplarınızı ziyaret etme saatlerine göre paylaşımlar yapmak, doğru analizler ve güçlü stratejiler belirlemek sizi rakiplerinizin önüne geçirecek hamleler olacaktır.

CA Ajans
CA Ajans
https://caajans.com