Geri

Google Hizmetleri

Google Hizmetleri

Google, günümüzde en fazla tercih edilen arama motorudur. Bu noktada dijital dünyada var olabilmek için Google’da web sitenizin bulunması gerekmektedir. Google hizmetleri, Google haritalar kaydı, Google Adsense ve Google SEO hizmetlerini kapsamaktadır.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlanan bir konudur. Web sitelerinin belli konularda ön plana çıkmasını sağlayan bu çalışmalarda en kritik konu ‘Anahtar Kelime’ olur. Kullanıcıların belli başlı kelimelerle yaptıkları aramalar sonrasında sayfaların listelenmesi gerçekleşir. Tam da bu noktada Google algoritmasının sayfa listelemesi ve kullanıcıların yaptıkları aramalar Arama Motoru Optimizasyonunu ilgilendirmektedir. Bunun yanı sıra Google Adsense ise ücretli bir şekilde belirlenen anahtar kelimelerde web sitenizin Google aramalarında çıkmasını sağlar.

Neden Google Reklam Çalışmaları Yaptırmalısınız?

Web siteniz, e-ticaret platformunuz ya da blog sayfanızın Google performansı arzu ettiğiniz seviyeye ulaşsın istiyorsanız SEO ve Adsense sizin için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Çünkü doğru anahtar kelimeleri belirleyerek çalışmalar yapılmadığında platformun Google’da ön sıralarda yer alması mümkün değildir. Bir örnek üzerinden yola çıkarak bu çalışmaları neden yapmanız gerektiğiniz şu şekilde açıklamak gerekir.

Anahtar Kelime Analizi’ hizmeti veren bir dijital ajansın bu konuda Google performansını iyileştirmek adına ‘Anahtar Kelime Analizi’ kelimesi ve kombinasyonlarını kullanması gerekir. Çünkü kullanıcılar bu hizmeti almak istediklerinde ‘Kelime Analizi’, ‘Anahtar Kelime Raporu’ ya da ‘Kelime Raporlama’ gibi farklı kelimeleri tercih eder. Sizin yapacağınız SEO çalışmaları bu aramaların web sitenizi ön plana çıkarmasını sağlayacaktır.

Google Reklam Çalışmaları ile Elde Edeceğiniz Kazanımlar Nelerdir?

Web sitenizin performansını iyileştirecek olan bir seçenek mi arıyorsunuz? O halde Arama Motoru Optimizasyonu yaptıracaksanız elde edeceğiniz kazanımların da farkında olmalısınız. Aksi takdirde yapılacak çalışmanın kapsamını bilmemenizden ötürü beklentilerinize cevap almanız da mümkün olmayacaktır. İşte SEO çalışmaları kapsamında elde edeceğiniz avantajlar!

  • Sitenize yönelen yüksek miktarda trafik,

  • Marka ve ürün bilinirliğinin arması,

  • Ürün satışlarında artış (e-ticaret siteleri için),

  • Adsense gelirlerinde artış,

  • Google performansının iyileşmesi,

  • Web sitesi otoritesinin yükselmesi,

  • Fazla sayıda anahtar kelimede listelenme.

Tüm bu avantajları elde etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.